Organizator:

Wystawa z długą historią

Podziel się

Jubileuszowa, trzydziesta, edycja Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych to doskonała okazja do sięgnięcia wspomnieniami do początków wspólnej historii. Zobaczcie kilka pamiątkowych fotografii z lat 20.!

Wspólna udokumentowana historia wystawiennictwa w ramach Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych sięga 1926 roku, kiedy to zwierzęta prezentowane były na Międzynarodowym Targu w Poznaniu. W międzyczasie wystawa objęła nazwę Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

Podczas wystawy, która odbyła się w dniach 2-9 maja 1926 r. rozpoczęła się trwająca do dziś współpraca z firmą DeLaval, wówczas AlfaLaval. Również w trakcie tegorocznej Wystawy firma zadba o udój obecnych na niej krów.

 

 

 

 

Następnie podczas największego wydarzenia organizowanego przez Targi Poznańskie - Powszechnej Wystawy Krajowej, jako jej część odbyła się Wystawa Zwierząt Hodowlanych w nowoczesnych halach namiotowych oraz na ringach na świeżym powietrzu. W dniach 16 maja – 30 września 1929 (138 dni) PeWuKę zwiedziło około 4,5 miliona osób, w tym 200 tys. gości zagranicznych oraz niemal 1000 dziennikarzy reprezentujących prasę z 30 państw. Zapraszamy do zapoznania się z fotografiami z tego wydarzenia nawiązującymi do wystawy zwierząt:

 

 

Wierzymy, że ta historia będzie się zapisywać jeszcze długie lata - serdecznie zapraszamy na jubileuszową Narodową Wystawę Zwierząt Hodowlanych już 12-14 maja na Międzynarodowych Targach Poznańskich!

 

KUP BILET Co, gdzie, kiedy?