Organizator:

NWZH oficjalnie otwarta

Podziel się

W samo południe drugiego dnia Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych odbyła się uroczystość jej oficjalnego otwarcia.

 

To już XXIX edycja Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Poprzednie XXVIII funkcjonowało pod nazwą Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, a w tym roku po raz pierwszy pod nazwą Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Zmiana nazwy dodatkowo zwiększyła prestiż święta hodowców.

 

- Cieszę się, że podczas tegorocznej wystawy odbywa się największa w historii Wystawa Ras Rodzimych organizowana przez Instytut Zootechniki-Państwowy Instytut Badawczy. Moja radość jest tym większa, że wczorajsza publiczność rokuje, iż pod względem frekwencji będzie to najliczniejsza Wystawa w historii – uważa Przemysław Trawa, Prezes Zarządu Grupy MTP.

Tradycją Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych jest przyznawanie czempionatów najlepszym polskim zwierzętom. W tym roku nagrody osobiście będzie wręczał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski, który do stolicy Wielkopolski zawitał w sobotę od samego rana.

- Jestem pod wrażeniem jakości zwierząt hodowlanych prezentowanych podczas tej Wystawy, która jest doskonałą okazją pokazania stanu polskiej produkcji zwierzęcej. Wszystkim Polakom chcemy zaprezentować jak wyglądają najlepsze zwierzęta w naszym kraju, a wszystkim rolnikom chcemy przedstawić nasze działania związane ze wsparciem hodowli zwierząt, które mają służyć właśnie im – mówi Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych to nie tylko święto hodowców, ale również doskonała okazja dla wszystkich zwiedzających, aby w jednym miejscu zobaczyć wszystkie polskie zwierzęta hodowlane. Dlatego cały czas serdecznie zapraszamy do przyjścia na teren Targów Poznańskich. Wstęp na Wystawę jest bezpłatny.