Organizator:

Koniom na świecie będzie łatwiej. Spotkanie europejskich ekspertów w Poznaniu

Podziel się

W dniach 13-14 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się specjalistyczny kongres przeznaczony dla lekarzy weterynarii, podkuwaczy i fizjoterapeutów. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie branżowe, w naszej części Europy. Przybędą specjaliści z całego kontynentu. Poznań jako znany gospodarz jednych z największych imprez jeździeckich w naszym kraju, ugości tym razem zawodowców, którzy w swojej codziennej pracy dbają o zdrowie tych pięknych zwierząt. W sporcie jeździeckim kwintesencją jest harmonijne porozumienie między jeźdźcem i jego wierzchowcem, który prowadzi do sukcesów i w tej drodze pomaga im zespół specjalistów.

Dzisiejsze jeździectwo stanowi duże wyzwanie dla koni. Coraz wyższe wymagania i presja czasu skłaniają wielu posiadaczy koni i trenerów do obierania drogi na skróty, dając złudzenie osiągnięcia celów, jakim są wysokie miejsca w konkursach. Podstawą zachowania zdrowia konia jest prawidłowy trening zgodnie z biomechaniką ruchu. Lekarze weterynarii, podkuwacze i fizjoterapeuci stoją również na straży, aby dobrostan koni był zachowany i mają wielką satysfakcje, gdy pomagają swoim pacjentom rozwijać się i osiągać szczyty w wspaniałej formie.

Na Kongres zostali zaproszeni światowej sławy prelegenci - Sue Dyson z Wielkiej Brytanii, Hans Castelijns z Włoch, Karin Leibbrandt z Holandii, Stefan Stammer z Szwajcarii, Jindřich Vinčálek
z Czech oraz Filip Vandenberghe z Belgii. Podzielą się z uczestnikami swoją bogatą wiedzą
i doświadczeniem prezentując liczne przypadki kliniczne, które mają skuteczne protokoły leczenia. W czasie Kongresu uczestnicy zostaną wyposażeni w obszerną wiedzę, jak zapobiegać kontuzjom u koni, jak wspierać ich rozwój w karierze sportowej.

To spotkanie będzie swoistym świętem wewnętrznym, gdzie w przerwach intensywnych wykładów, zaciętych dyskusji i burzy mózgów delegaci będą mogli również porozmawiać w kuluarach, wymieniać się poglądami w wspólnym gronie w gościnnych progach Poznań Congress Center.

 

Kontakt dla mediów:

Hanna Zalewska

hanna.zalewska@eeepc.org
+48 660 469 655