Organizator:

Przedszkolaki, uczniowie i mnóstwo ocen

Podziel się

Za nami pierwszy dzień Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych 2019 już za nami. Najważniejszym jego punktem dla hodowców były oceny poszczególnych zwierząt.

 

Ocenie podlegały konie różnej rasy, kuce, bydło rasy mlecznej, bydło rasy mięsnej, owce, kozy, króliki, szynszyle oraz drób. Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka przyznała już pierwsze superczempiony w trzech kategoriach.

Wśród zwiedzających pierwszego dnia dominowały przedszkolaki i uczniowie szkół. Wiele placówek oświatowych zdecydowało się skorzystać z wyjątkowej okazji zaprezentowania zwierząt hodowlanych w centrum miasta swoim podopiecznym. Po minach najmłodszych uczestników NWZH można było wnioskować, że pomysł wychowawców okazał się strzałem w dziesiątkę.

Jutro czeka nas oficjalne otwarcie NWZH z udziałem Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Po zakończeniu uroczystości Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie wręczał czempionaty zwierzętom, które dziś podlegały ocenie.

Nie zabraknie również atrakcji dla zwiedzających. Po wizycie przedszkolaków i uczniów, z pełnym przekonaniem zachęcamy rodziców do zabrania swoich pociech na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Oprócz zwierząt odwiedzić można strefy degustacyjne (w pawilonie 3 i na placu Świętego Marka) oraz place zabaw i strefy animacji dla dzieci. Bramki wejściowe otwieramy o godzinie 9:00 i zamykamy o 16:00. Na terenie Wystawy można przebywać do 17:00. Wstęp jest bezpłatny.